Elektro pomocníci

Mezi nejoblíbenější pomocníky slouží všem, kteří potřebují nahřát bolestivá místa a zmírnit tak otoky ramen a kloubů, elektrické nahřívací dečky. Buď ve formě podložek, které se vkládají přímo do postele. Nebo je možné si dopřát úlevu přímo v postiženém místě. Na trhu jsou nabízeny jak elektrické dečky na krk a ramena, nebo i varianty na celá záda. Tvarově jsou vyřešeny tak, že je možný i během jejich působení pohyb po místnosti. Na zlepšení krevního oběhu a k posílení svalové hmoty se na trhu před nedávném objevila pomůcka. Uvedena pod obchodním, anglicky znějícím názvem. 

Jízda na elektrokole

Je vybavena multifunkčním LCD displejem, na kterém je možné sledovat nejen čas, ale i kalorie, které při těchto pohybech tělo spaluje. Ve své výbavě by neměla chybět všem, kteří bojují s nadváhou. Stačí jednou denně půlhodina a přebytečná kila se začnou ztrácet. Stejnou službu nabízí i elektrokola. Pokud zdraví dovolí, jezdit na nich se dá i v seniorském věku. Úleva, kterou tato kola poskytují při jízdě do kopce oceňují i lidé mladšího věku. Bonusem jízdy je i fyzická kondice, kterou je potřeba posilovat neustále. Zapojením všech svalů během jízdy je tělu poskytnuta dobrá služba. A dávka endorfinů, při zdolání vytýčeného cíle je nenahraditelná. Obzvláště ve společnosti stejně naladěných přátel – elektro cyklistů.

Elektrická vyhřívaná podložka

V zimních měsících, v době kdy řádí respirační choroby a mnoho starších lidí mívá problémy s dechem, je ideálním pomocníkem elektro inhalátor s regulací průtoku. Kvalitu zajišťuje stlačený vzduch, který je extrahován výkonným filtračním zařízením. Jeho součástí jsou i masky, obvykle nabízeny ve dvou velikostech. Jak pro dospělé, tak děti. I těm nejmenším lze od jejich potíží jeho pomocí odlehčit. Obdobně působí i praktický nosní inhalátor. Je přenosný a účinný. Pomáhá čistit ucpané dutiny a je možné ho sebou přibalit i na plánované cesty. V případě, že se ve stáří objeví problémy s chůzí, či bolesti nohou, je na pomoc připraven elektrický vozík. Na kterém je možné obstarat všechno potřebné. Nabízeny jsou i elektrické tříkolky, umožňující dosahovat vyšší rychlosti. Invalidní skútr je vyráběn i ve variantě čtyřkolové. Zajišťujícím větší bezpečnost jízdy.