Aby měl váš domov styl

Zařídit stylový a funkční domov někdy může být velmi náročné. Pro inspiraci můžeme použít různá média Bydesign, ale nesmíme zapomínat na praktičnost a na to, kdo zde bude bydlet. Jací jsme, jaký život vedeme, a jaký domov je pro náš nejvhodnější. Na co se musíte zaměřit.

Praktická stránka

Ještě než začnete řešit stránku vizuální, musíte se zamyslet nad tou praktickou. Hodláte zde žít sami, kolik času budete v té které místnosti trávit?

obývací pokoj

  • V případě zařizování bydlení s dětmi, je na prvním místě bezpečnost, tudíž bychom se měli vyhýbat ostrým hranám a nebezpečným předmětům. Také musíme brát zřetel na fakt, že děti často něco zašpiní, nebo rozbijí, tudíž skleněné dekorace a čistě bílý nábytek nejspíš nebude tou správnou volbou.
  • Při zařizování bydlení pro starší osoby je zase důležité dbát na jejich často se zhoršující zdravotní stav. Příliš nízká postel by mohla způsobit, že z ní nevstanou. Koupelna by měla být zařízená tak, aby se zamezilo nebezpečí, že člověk uklouzne a zraní se. Skříně nesmí být příliš vysoké, aby starší osoba na vše s přehledem dosáhla. Zařízení by mělo být jednoduché, praktické, a hlavně přehledné.
  • V případě zvířat je nejlepší vyhnout se povrchům s vlastností chytání se chlupů.

Styl = váš styl

Ačkoliv vám může moderní design v interiéru připadat velmi atraktivní, ujistěte se, že je to to pravé pro vás. Dnešní doba nabízí velké množství vybavení všech možných stylů, tudíž můžete domov zařídit přesně tak, aby to vyhovovalo vám. Pohodlný a útulný, moderní a otevřený, nebo například jednoduchý minimalistický design.

návrh architekta

Barvy

Volte barvy, která jsou vám příjemné, ale rovněž si promyslete jejich využití v každé místnosti.

Pokud nemáte oko designéra, ale stále toužíte po dokonalém, stylovém domově, můžete využít služeb designéra. Třeba interiérové studio By design, kde se můžete spolehnout na profesionální služby zkušených designérek, které bydlení navrhnou přímo vám na míru.