Proč je lepší bydlet v bytě?

Největší výhodou je nejspíš to, že bydlení v bytě je daleko levnější než bydlení v domě. Jestliže hledáte opravdu levné bydlení, v centrech měst naleznete své útočiště. V centru většinou nikdo moc bydlet nechce, protože je tam hodně hluku, spousta lidí všude okolo a častokrát tam projíždějí tramvaje autobusy nebo auta. Ale právě proto zde budete platit nižší nájem, a protože se snažíme najít především pozitiva bydlení v bytě, zaměřme se na to, že to všude budete mít blízko. Když bydlíte ve středu města tak se Vám nestane, že byste museli jezdit do práce přes celé město, maximálně přes půlku, což Vám ušetří docela dost času. Také jsou ve středu města otevřeny všechny podniky a obchody až do večera, takže si i v 9 večer můžete jít koupit pizzu nebo zmrzlinu, když na ni zrovna dostanete chuť.

panelový dům

Další výhodou jsou sousedé. Někdo by mohl říct, že sousedé jsou právě ta nevýhoda bydlení v bytě, ale já to vidím opačně. Když se budete chovat slušně, tak Vás budou mít rádi a nebudete mít s bydlením žádný problém. Také si mezi nimi můžete najít nové přátele. Anebo když si omylem zabouchnete klíče, většinou můžete zaklepat o byt vedle a oni Vás pustí dovnitř, abyste nemuseli mrznout na chodbě, aspoň do doby než dojede zámečník. Nebo když vaříte a dojde Vám cibule, ano tohle může znít vtipně a absurdně, ale jednou k nám přišla sousedka, jestli bychom jí nemohli půjčit cibuli, že zrovna vaří a má doma malé dítě a tak si nemůže zaběhnout ani do obchodu. Takže za mě, je mít sousedy hned vedle výhoda.

Byt je menší než dům, zní Vám to jako nevýhoda? Ne, pojďme na tom zase najít výhody. Byt je menší, tudíž máte méně prostoru, který musíte uklidit. Vysajete nebo vytřete podlahu v pár místnostech a nemusíte už vytírat žádné chodby, nebo zametat na dvoře. Zabere Vám to méně času a dokonce díky tomu ani nebudete skladovat zbytečné věci, protože pro ně nemáte místo. A také nesmíme ale zapomenout na to, že tím, že je celkový prostor menší, rychleji se vytopí, a tak ušetříme za topení.

moderní byt

Já osobně jsem na bydlení v bytě zvyklá celý život, proto Vám to jednoznačně doporučuji, ale je už na každém, zda ho mé zmíněné výhody přesvědčily.