Proč (ne)kupovat levné LED žárovky

Je jasné, že umělé osvětlení potřebujeme. Viditelné je to především v zimních dnech, kdy hodin slunečního světla příliš není, a mnozí z nás za tmy do práce přicházejí a za tmy odchází. Ovšem otázkou je, jaký typ osvětlení je ten nejlepší.zhaslá žárovka na černém molitanu

Ovšem je také fakt, že náš rozpočet není nekonečný. Musíme tedy brát v úvahu, kolik si můžeme dovolit utratit a hledat kompromis mezi cenou a kvalitou. Ne všichni to však dělají. Mnozí se pídí hlavně po nejnižší ceně a koukají, kde lze nakoupit například levné LED žárovky, které v současnosti představují ten nejlepší zdroj osvětlení pro domácnost. Jeho nevýhodou je však cena. Není proto divu, že se lidé snaží je získat co nejlaciněji.

Měli bychom se však ptát, zda je to dobrý nápad. Staré přísloví koneckonců říká: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci“. A má to svůj důvod. Pokud je něco levné, tak to obvykle znamená, že náklady na výrobu daného výrobku musely být sníženy na minimum. A toho se obvykle dosahuje použitím co nejlevnějšího materiálu, který je však obvykle podřadné kvality. To znamená, že vám daná věc příliš dlouho nevydrží a budete muset koupit novou.

Je toto případ i LED žárovek? Obávám se, že ano. Pokud jdete po těch skutečně levných výrobcích, https://www.dtest.cz/clanek-6059/podvadeni-v-masnych-vyrobcich musíte počítat s tím, že kvalita nebude největší. To s sebou nese vyšší poruchovost a také nižší životnost. Je tedy jasné, že ji brzy budete muset vyměnit. A to znamená opět kupovat novou LED žárovku. Pokud si však připlatíte a koupíte kvalitní výrobek, může vám sloužit skutečně dlouho, jak je propagováno.
obrázek žárovka na modrém pozadí
Ovšem mnozí lidé si budou kupovat jen ty nejlevnější, a pak si budou stěžovat, že i když měly vydržet dlouho, nakonec je musí vyměnit stejně brzo, jako obyčejnou žárovku. Tak proč nekoupit ji, když je levnější, že? A to je jeden z důvodů, proč u nás tento typ osvětlení není prozatím příliš rozšířen. A je to škoda, neboť je skutečně lepší než jiné druhy.