Žehličky

Co od žehličky očekáváme?

Napařování

Jsou jím vybaveny všechny typy žehliček, sílu napařování zvolíte zmáčknutím tlačítka. Některé žehličky mají funkci vertikálního napařování, takže zvládnout napařit a tím i vyrovnat záhyby např. na pánských sakách, závěsech, šatech.  Funkci napařování lze u všech typů žehliček vypnout a žehlit tak bez ní.  K napařování patří i funkce „turbo“, která zvýší parní ráz a prádlo tak bude snáze žehlitelné.  Nádobka na vodní kámen – v její nádobce se samočinně shromažďuje vodní kámen a neucpává tak napařovací soustavu. Vodu do žehliček nemusíte dávat sterilovanou jako kdysi, stačí je doplnit obyčejnou kohoutkovou vodou.
napařovací žehlička

Hmotnost jako důležitý ukazatel

Nechcete se hodinu při žehlení tahat s těžkou žehličkou, vyzkoušejte si její hmotnost přímo v prodejně nebo se při výběru z internetového srovnávače produktů dívejte na technické údaje do kategorie „hmotnost“.

Aby správně klouzala

Žehlicí plocha správné žehličky musí být hladká, nejlépe se osvědčily materiály jako eloxal nebo katalytický povrch, který udržuje spodní stranu žehličky bez nánosu nečistot, které svou technologií odpuzuje.
žena s žehličkou

Výkon je také důležitý

Rovněž vás může zajímat výkon jednotlivých typů – od 2200 do 3000 W. Od těch s vyšším výkonem můžete očekávat velmi rychlé zahřátí, a tak můžete začít žehlit téměř okamžitě od zapojení přístroje do zásuvky.

Instantní použití

Novinkou jsou žehličky se inteligentním nastavením teploty, nemusíte tedy čekat, až žehlička vychladne na požadovanou teplotu, abyste mohli žehlit choulostivější prádlo.  Teplota těchto typů se samočinně reguluje podle typu materiálu tkaniny.

Bez překážek

Další funkcí, které vám zpříjemní práci je spodní lišta pracovní plochy tvarovaná pro snadné žehlení kolem knoflíků, nýtů, ozdob a druků.

Také ergonomický tvar je důležitý, žehličku si zkuste podržet v ruce tak, aby vám do ní snadno padla a dalo se s ní lehce manipulovat.