Plus size a léto? Nemusí to znamenat utrpení

Léto může být pořádně krušné pro ženy i muže všech velikostí. Ne každý zkrátka snáší vysoké letní teploty dobře. Podívejme se tedy na to, jak zvládnout léto s elegancí a grácií, pokud patříte mezi plus size ženy.

Horko

Teplé počasí přináší někdy až neúmorná vedra. Lidé mají návaly horka, potí se a není jim dobře. Bohužel plus size ženy jsou na takové změny náchylnější než jiné. Neplatí to samozřejmě pro všechny. Co můžete ale udělat, aby vám bylo lépe? Noste prodyšné a vzdušené oblečení z látek jako je bavlna nebo len. Hodně pijte, nejlépe čistou vodu, a ne úplně studenou. Pořiďte si také kapesní větráček, kterým se můžete ovívat. Pokud chcete být ještě více stylová, pořiďte si vějíř.

lasilueta

Co na sebe?

Jak už jsme zmínili, ideální jsou prodyšné materiály, v kterých vám nebude ještě větší horko než doposud. Oblečení volte raději volnější, léto není ideální na to, abyste nosili upnuté věci, které se na vaše zpocené tělo budou lepit jako druhá kůže. Zapomeňte na černé a tmavé barvy, i když máte pocit, že vás zeštíhlují. Vašim nejlepším přítelem se stanou barvy jako bílá, světle šedá, béžová. Nepřitahují tolik sluneční paprsky a nebude vám takové horko.

Plavky? Nikdy!

Spousta plus size žen si na sebe nechce vzít kvůli svým tvarům plavky. Je to ale nesmysl! To, že máte oblé tvary vás přece nevyřazuje z práva se osvěžit ve vodě. Zvláště, když jste třeba na dovolené u moře. Pořiďte si plavky, jaké vám budou vyhovovat. Existují i plavkové šatičky nebo plavky s vysokým pasem, které krásně schovají bříško. Po koupání na sebe nahoďte letní šaty k moři pro plnoštíhlé a budete za královnu.

výloha

Stehna

Třou se vám stehna při chůzi, pokud máte šaty nebo sukni? To není problém pouze plus size dívek. Je to dáno tím, jak máte postavená stehna. Existují látkové pásky, které si natáhnete na stehna v místech, kde se vám třou a tím nedojde k dráždění kůže. Stará dobrá rada je si tyto místa pomazat tuhým deodorantem.