Jste vystresovaní – vlezte si do bazénu

Závěsné

Je všeobecně známo, že pobyt ve vodní lázni o patřičné teplotě působí jako antistres, zklidňuje organismus, zlepšuje krevní oběh a práci nervové soustavy. Můžete toho docílit i v zapuštěném bazénu do země https://www.bazenygluc.cz/. Co v takové nádrži s vodou můžete provozovat?

Pozvěte přátele na piknik

Nebaví vás to u bazénu samotné? Pak byste mohli pozvat kamarády a nabídnout jim tu občerstvení a samozřejmě pobyt pod hladinou, pokud je to zláká. V bazénu si můžete zahrát s míčem, můžete se tu potápět a dělat pod vodou kotouly, můžete se tu povalovat na nafukovacím křesle či lehátku, anebo jen tak klábosit, opření o obvod bazénu s pohledem do obličeje na protější straně nádrže.

voda v bazénu

Zaskákejte si

Zapuštěné bazény mají jednu zásadní výhodu – můžete do nich bez obav skákat. Jejich skelet to snese bez problémů, pouze dávejte pozor, abyste neskočili někomu na hlavu. Dopřejte si skoky podle toho, jak vám vyhovují, a je úplně jedno, zda do vody zajedete ukázkovou šipkou, anebo tam žuchnete jako metrákový balvan. Podstatný je samotný úkon, je to perfektní antistresová záležitost, a pokud jste ji ještě nikdy nevyzkoušeli, vřele doporučujeme.

děti v bazénu

Přijímejte vitamín D a záporné ionty

Vitamín D je sluneční vitamín a potřebujeme jej k využití vápníku v organismu. Nepodceňujte pravidelné slunění, a máte-li na zahradě bazén, spojíte tu příjemné s užitečným. U vody se zároveň vyskytuje velké množství záporných iontů a ty přispívají k lepší regeneraci buněk, máte-li to k vodě daleko, např. k plaveckému bazénu, k řece nebo k přehradě, váš bazén vám pro tvorbu záporných iontů postačí.

Vezměte si k bazénu oblíbenou knihu

U zahradního bazénu nemusíte zrovna vyvádět, jako pominutí, můžete tu důkladně relaxovat, odpočívat, číst si knihu, zahrát si s někým „Člověče nezlob se“, karetní hry nebo šachy, můžete si tu naplánovat dovolenou podle turistické mapy a jste-li gurmáni, můžete si přímo z vody pochutnat třeba na špagetách po milánsku.