Zázračný kořen

Kořen zvaný ženšen má mnoho pozitivních vlivů na naše tělo. Pozor, není ženšen jako ženšen. Tento kořen má hned několik vrstevníků a každý je výjimečný něčím jiným. Máme tu – ženšen pravý, ženšen japonský, ženšen vietnamský, ženšen americký, ženšen trojliský, sibiřský ženšen, indický ženšen, peruánský ženšen a děhel čínský. Jak sami vidíte, je jich opravdu ohromné množství.

ženšen - kořeny

Asi nejoblíbenější podávání ženšenu je ve formě tabletek s příměsí – například vitamínu C. Ty můžete zakoupit v lékárnách nebo ve vybraných drogeriích. Většinou je dávkování jedna tabletka, takže se nemůže stát, že bychom na ni mohli zapomenout. Jsou zde ale i jiné alternativy. Například ženšenový čaj je velice chutný anebo je možná varianta také v tekuté formě – kapičky. Pokud bychom nemluvili o konkrétním druhu kořenu, ale o globálních účincích, můžeme říct, že každý ženšen má opravdu něco do sebe. V kořenu jsou ukryty mnohá tajemství a je jen na Vás, jestli jej vyzkoušíte. Obzvláště lidem ve vývinu je silně doporučován kvůli jeho blahodárnému účinku na mozkovou aktivitu.

aktivita mozku

Kořen ženšenu Vás dokáže povzbudit a dodá Vám energii. Také Vám pomůže odbourávat každodenní stres. Uvolňuje mysl. Popožene sexuální zdatnost obou pohlaví a umožňuje zlepšení pocitu z uspokojení. Zlepšuje také možné problémy s menstruačním cyklem. Udrží Vaše pevné zdraví a případně ho pomůže zlepšit. Samozřejmě nečekejte takový zázrak, že po dvou či třech dnech užívání se automaticky vše zlepší. Je nutné dodržovat dávkování, aby Vám tato bylina dokázala řádně pomoci. Pokud jste v pokročilém věku a berete léky, nezapomeňte se poradit se svým lékařem či lékárníkem. Může se stát, že léky, které užíváte se nesnesou s tímto kořenem. Je to sice malá pravděpodobnost, nicméně jistota je jistota.

Vyzkoušejte a sami uvidíte o čem se tu mluví. Nebudete litovat.