Vyrazte se rozhýbat do přírody!

Pokud už jste unavení z každodenní rutiny, potřebujete se celkově odreagovat a nejste zrovna sportovní typ, vyrazte jednoduše na túru.
Nemusí to být zrovna pokoření největších vrcholů či dlouhé dálky. Stačí krátký výlet, klidně i do deseti kilometrů s minimálním výškovým převýšením. Večer budete příjemně unavení a nadýcháni čerstvého vzduchu.
 Příroda, jezero, lavička
Nezapomeňte si ale obout dobré boty, sledovat počasí, přibalit větrovku a dostatek vody i jídla. Přeci jenom člověk nikdy neví, kam ho jeho putování zavede.
 
Naše krásná česká krajina je neuvěřitelně pestrá. Je v ní mnoho regionů stvořených pro váš volný čas, ať už více nebo méně známých.
Máte rádi krásné výhledy z rozhleden nebo vrcholků hor? Zbožňujete objevování našich říčních toků? Putujete raději za nějakou památkou? Nebo se cítíte nejlépe uprostřed lesa nebo skalního města?
Tohle všechno může být součástí vašeho treku.
 
Nejzajímavější turistika je určitě v horách, které nabízejí pestrou škálu zážitků, třeba na překrásné Šumavě nebo v proslulých Krkonoších. Ale jestli jste typ, který nechce potkávat masy turistů, vyrazte například do Orlických hor, do Beskyd, na Vysočinu nebo do Jeseníků. Určitě si sami určíte, jaká oblast vás okouzlila nejvíc, avšak každý kout naší země nabízí něco jedinečného.
 
A i když třeba nejste zkušený horal, nebojte se do hor vyrazit. Nemusíte hned pokořit samotný vrchol. České turistické trasy jsou velice rozmanité a navíc skvěle značené. V tomto patříme mezi špičku v Evropě! Naše trasy nabízejí výběr různé obtížnosti, a tak si každý určí ten svůj ,,vrchol“ sám.
 
Pokud vám jeden den na odreagování nestačí a nikam nespěcháte, vezměte si stan a spacák. Nebojte se přespat někde u lesa, nebo na místě, které se vám líbí. Celý výlet si užijete mnohem víc a stihnete toho tolik, kolik jen sami chcete.
Západ slunce, turista

 
Nejlépe vás na začátek vašeho treku dopraví autobus či vlak. V létě jezdí spousta spojů, které vás dovezou na místo určení, odkud můžete odstartovat.
 
Tak neseďte doma a vzhůru na výlet!