Stěhování v Praze včetně vyklizení bytu

Stěhovat se nebo vyklízet po někom byt, co je horší? Jak se to vezme, každý způsob má totiž svá specifika a záleží na tom, jak k tomu přistoupíte. V každém případě můžete požádat stěhovací firmu o komplexní službu, tedy jak přestěhování, tak i vyklizení prostor. Představte si klasickou životní situaci, kdy jste si kupříkladu koupili byt, a bývalý majitel v něm ponechal až do posledního dne předání klíčů nájemníka. A ten si rozhodně nemusí lámat hlavu s tím, zda po sobě zanechá nepořádek a byt plný věcí, které už nepotřebuje. Jsou mezi námi i lidé, kterým doslouží chladnička, odnesou ji do sklepa a koupí novou. Stejným způsobem vymění koberce, garnýže, část nábytku, a tak se sklep brzy zaplní, a někdy dokonce kromě sklepa třeba i jeden celý pokoj.

krabice na stěhování

Pokud máte podobnou zkušenost, anebo jen tušíte, že něco takového vás může potkat, dejte to raději stěhovací firmě vědět včas, aby se mohl předem naplánovat pracovní harmonogram. Stěhováci si hravě poradí jak s vyklizením harampádí a odvozem na sběrné stanoviště, tak i s vašimi věcmi. Záleží hlavně na tom, jak daleko se stěhujete, zda stěhovací firma odveze vše v rámci jedné jízdy, a také jde o to, abyste včas měli povědomost o vhodném sběrném místě a především o tamních reálných skladovacích možnostech.

stěhovací kamion

Který den se přestěhovat

Bude-li vaše stěhování Praha komplikované i o vyklízení bytu, je vhodné naplánovat datum na některý den, kdy hrozí menší riziko stresových situací. Musí to být pracovní den, abyste mohli pružně komunikovat se zaměstnanci sběrného dvora. Řiďte se otevírací dobou, a pokud to jde, zvolte si úterý nebo středu, kdy je na silnicích menší provoz, menší chaos, méně zvědavců a méně nehod. Nejhorší dny jsou pondělí (hlavně dopoledne) a čtvrtek a pátek (hlavně odpoledne).

Nezapomínejte také na sebe, tedy na odpočinek, spousta starostí odebírá energii a tu doplňujte předem připravenou svačinou anebo rezervovaným stolem v nějaké vyhlášené (nekuřácké) restauraci.