Postavte si plot

Oplotit si svůj pozemek a bránit svůj majetek před poškozením, či odcizením, je naprosto běžná praxe. Nicméně k různým účelům se používají i jiné typy plotů Pro některé případy jsou nejvhodnější betonové ploty, pro jiné pak živé, nebo dřevěné. Všechny druhy se od sebe liší v mnoha ohledech, není tak divu, že z toho můžete být zmatení a nevíte, který druh je právě pro vás ten nejlepší.

železný plot

Jedním z nejrozšířenějších typů plotů, jsou ploty z betonu. Ty jsou bezpochyby nejpevnější a nejrobustnější. Používají se především k ohraničení firemních prostor, nebo u velmi drahých a moderních domů. Je tomu především proto, že postavit takový plot může být finančně opravdu hodně nákladné. Dalším důvodem, proč se betonové ploty staví hlavně k ohraničení komerčních pozemků je fakt, že se velmi těžko překonávají. Pro případné nezvané hosty je tak velmi složití z pozemku něco odcizit.

dřevěný plot

Dalším velmi oblíbeným typem plotů, jsou živé ploty. Ty jsou přímým opakem těch betonových. Nejsou příliš pevné ani robustní. Nicméně jejich nespornou výhodou je opravdu hezký vzhled. Často se tak používají k ohraničení zahrad u rodinných domů. Můžete tak díky plotu celou zahradu ještě více zútulnit. Nicméně musíte mít na paměti i to, že před nechtěnými návštěvníky vás tento druh pravděpodobně neochrání.

V současné době jsou taktéž velmi oblíbené dřevěné ploty. Ty se staví především jako moderní prvek, které ozvláštní celou zahradu. Dřevěný plot perfektně zapadne do přírodního rázu celé zahrady. Ke všemu je na vybudování velmi levný. Mohou si jej tak dovolit témě všichni. Kromě k ohraničení klasických zahrad u rodinných domů, jsou často k vidění i u ohrad pro hospodářská zvířata. Nicméně o tento typ plotu se musíte pravidelně starat. Pokud by tomu tak nebylo, pravděpodobně by vám za chvíli ztrouchnivěl a rozpadl se.