Náročnost realizace dřevěných koupelen

Dřevo působí velice teplým dojmem, je výborný izolant, je originální a stále nás svým použitím umí nadchnout i překvapit. Pro jeho využití v koupelně si musíme uvědomit, že je náročnější na povrchovou úpravu než jiné materiály. Dřevo musí být velice pečlivě ochráněno před párou a vodou. Pokud by tomu tak nebylo, dřevěné prvky v koupelně by měnily tvar i barvu a velice rychle by nám degradovalo, a dokonce i plesnivělo. Pro lidi, kteří mají rádi vzhled dřeva, ale nejsou si úplně jistí, že zvládnou náročnější stavební úpravy a pečlivější údržbu, se nabízí použití obkladů a dlažeb s dekorem dřeva, které jsou i na českém trhu a ve velice dobré kvalitě. Na pohled taková koupelna bude jistě velice zajímavá.dřevěná koupelna ve srubu
Pokud se rozhodnete pro dřevo, měli byste jej použít pouze v koupelně, která je dobře odvětraná. Dřevo v závislosti na teplotě a vlhkosti pracuje, a ne každé dřevo se do koupelnových podmínek hodí. Volba by měla padnout na tvrdé dřevo (ze zahraničí například tropické nebo hutné dřevo z chladných oblastí, dobrá česká volba je dub a akát, který je i cenově nejdostupnější).
Povrch dřeva musí být důkladně ošetřený. Voděodolný lak je trvanlivý. Pokud zvolíte olej nebo vosk, musí se často obnovovat. Jestliže pořizujete dřevěnou podlahu a obklady, vždy se poraďte přímo u výrobce, zda je tento produkt do vlhkého prostředí vhodný. Pozdější oprava by se vám mohly prodražit.
Dřevěný nábytek a doplňky už tak náročné na údržbu nejsou. Pokud jsou dobře nalakované a umístíte je tak aby mezi nábytkem a stěnami zůstal volný prostor, který může vysychat a nebudou stát v místě, kde je často mokro, stačí při běžném úklidu zkontrolovat, zda není povrchová úprava dřeva narušená.dřevěné koupelnové obložení
Častým větráním lze předejít vzniku plísní. Některé druhy pokojových květin uvítají větší vzdušnou vlhkost a využijí ji. Dřevěná koupelna skvelydomov.cz v kvalitním řemeslném provedení je nevšedním řešením interiéru a bude budit obdiv všech návštěvníků.