Máme pro Vás 5 tipů, jak jako student ušetřit

1.      Kreditky – už nikdy víc!
Kreditní karta je úžasná věc – člověk se s ní cítí opravdu jako dospělý člověk a je rozhodně snadnější na přenos než tahat snad tunovou peněženku kvůli drobným. Může být však také velmi zrádná, protože s ní ráno zaplatíte 30 korun za kávu, odpoledne 40 za bagetu k obědu a pak Vás ještě kamarádi pozvou do kina. To je přes 200 korun pryč, a V y jste ani nestihli mrknout. Pokud si pravidelně budete vybírat peníze z bankomatu a platit jimi, ušetří Vám to spoustu peněz, protože Vám dojde, co opravdu potřebujete a co ne, a za co je skutečně chcete dát.
korunka ke korunce a najednou máte na nový počítač
2.      Vařte si sami
3 rohlíky se šunkou k večeři a potom ještě pytlík brambůrků? To taky není zrovna nejlevnější. Studiemi je dokázáno, že je mnohem levnější vařit si jídlo sám a nejlépe dopředu ve velkých porcích (velká balení také hodně ušetří). Nejenže Vám poděkuje Vaše peněženka, ale i Vaše zdraví.
3.      I tříminutová koupel dokáže osvěžit
Pokud si jednou týdně napouštíte vanu a normálně strávíte přes půl hodiny v koupelně, tak pro Vás nemám dobrou zprávu. I toto je drahé. Pokud si každý den dopřejete tříminutovou sprchu, nejen že Vám bude stačit jako osvěžení, ale zároveň ušetří peníze (nemluvě o tom, jak moc ušetří životní prostředí).
4.      Letáky, letáky a zase letáky
Taky jste jako malí nedokázali pochopit, proč se Vaši rodiče ženou za slevami? Tak teď pochopíte. Sice se to nezdá, protože u každého nákupu tak ušetříte něco málo přes desetikorunu, jenže kdybyste chodili nakupovat každý týden a v roce je 52 týdnů, tak za rok to je přes 520 ušetřených korun (a počítejte s tím, že neušetříte jen tak málo). I malá ušetření se počítají!
kreditky Vás měsíčně okrádají o spoustu peněz!
5.      ISIC
Jako student máte nárok zažádat si o kartu ISIC, která Vás sice vyjde na něco okolo dvou stovek, ale také Vám ušetří spoustu peněz. Slevy díky ní máte za dopravu, na kulturní akce, a dokonce i do kina (až 50%), nebo do určitých prodejen rychlého občerstvení.