Dřevěné hračky z borovice nestárnou


Dřevo je osvědčený přírodní materiál, z něhož si lidé vytvářeli nábytek a bytové doplňky po staletí, a k tradičním výrobkům patří i dřevěné hračky. Na počátku dvacátého století si děti prakticky s jinými hračkami nehrály, tehdy měly k dispozici pouze textil, papír a další rostlinné zdroje, jako bylo proutí nebo rákos. Průmyslová výroba hraček se stala významnou až krátce před druhou světovou válkou, ale již v druhé polovině minulého století začaly výrobky ze dřeva ustupovat do pozadí vlivem rozvoje produkce plastů.dřevěná želva z borovice
Dnes se situace obrací, do pozadí se odsouvají plasty a dřevo zažívá opětovný comeback. Vedou nás k tomu pádné důvody, vždyť se jedná o přírodní materiál, jehož klady nelze ničím jiným vyvážit:
Neublíží dětem ani dospělým – s dřevěnou hračkou z borovice Dřevěný nábytek borovice masiv.cz si rádi pohrají i dospělí. Výrobky mají zpravidla oblé hrany a jsou velmi příjemné na dotek. Lakování a moření dřeva odpovídá přísným normám a takto ošetřený povrch nikomu neublíží. Ani alergikům a malým dětem, které je rády olizují a vkládají do úst. Pouze musíme mít na paměti, aby to nebyly příliš malé kousky, jež mohou některé všetečné děti spolknout.
Jsou přirozené – kresba dřeva působí nenuceně, přirozeně, materiál navíc voní, a to může být dokonce velmi vyschlý a starý několik desítek let. Na rozdíl od kovu a plastu je takový vyrobený kousek hřejivý a nestudí ani velmi malé děti, které jsou na chladné materiály velmi citlivé.myš ze smrkového dřeva
Mají nadčasový vzhled – cokoli dřevěného má svůj specifický ráz a někteří lidé dokonce upřednostňují klasické dřevěné kolíčky na prádlo před plastovými. Cítíme se v přítomnosti dřeva zkrátka přirozeně, nebylo totiž vyrobeno na běžícím pásu výrobní linky, ale vzniklo jako součást živé rostliny. Vnímáme jej jako pomyslnou kostičku mozaiky planetární „jednoty“ všech živých organismů, což vám potvrdí i někteří zkušení psychologové.