Jak si vylepšit své bydlení

Máte pocit, že potřebujete malou nějakou změnu ve svém životě? Problém může být zakopán i doma. Tedy v prostorách, které Vám mají poskytovat pocit bezpečí a klidu. Je důležité si byt či dům vybavit správným typem nábytku a důležitou roli hraje i volba materiálu. Velmi zásadní věcí je i volba správného osvětlení. Na trhu najdeme plno druhů nejrůznějších lamp, lustrů či bodového osvětlení. Záleží také ovšem kolik peněz jste schopni investovat a zda chcete spíše ušetřit, anebo si připlatíte za kvalitu. Plno zajímavých faktů a triků najdete na .
design interiéru kuchyně
Správná volba dekoraceje samozřejmě až tím téměř posledním, ale dělá opravdu hodně. Vždy se snažte sladit pokoj do jedné hlavní barvy a dekoraci volte v kontrastních barvách, které ovšem nebudou působit nevkusným dojmem. Velkou parádu za málo peněz vytvoříte například zajímavým typem stínidla na lustru či výrazným kusem nábytku.
Dobré je naučit si hrát se světlem a stínem. Tmavší místnost prosvětlíte například jednou stěnou, kterou natřete pouze na bílo a vytvoříte tak nevšední kontrast. Pokoj bude působit větší a krásně prosvětlen. Holou zeď poté ozdobte například fotografiemi ve výraznějších rámečcích.
Koberce a závěsyjsou kapitolou samou o sobě. Máte-li v bytě krásně dřevěné parkety, není vhodné je zbytečně zakrývat kobercem. Za úvahu poté stojí zabudování vytápění do podlahy, které pomůže hlavně v zimních měsících. Krásným dojmem vypadá sladěný koberec s barvou závěsů – místnost poté působí upraveným dojmem a je znát, že jste člověk, který si potrpí na detail.
luxusní dům
Pokud máte pocit, že už Váš příbytek nudí a chcete nutně něco změnit zkuste nejprve:
· Proházet nábytek do jiného uskupení
· Oživit pokoje zajímavou dekorací
· Změnit barvu závěsů a doplňků
· Poraďte se s přáteli a vyslechněte si jejich upřímný názor
· Inspirujte se u známých
· Experimentujte se světlem
Pamatujte ale vždy, že je to jen a jen Váš prostor a je na Vás, jaký si ho uděláte. Měli byste se v něm však cítit naprosto klidní a spokojení.