Chtěli byste mít blechy?

Ve filmu Na samotě u lesa to byla docela vtipná hláška. Ovšem jenom pro nás, kteří jsme nikdy něco podobného nezažili na vlastní kůži, tedy kteří jsme nikdy blechy neměli. Pro které je neméně vtipné i to, co nám rodiče říkávali jako malým: „Dobrou noc, a ať tě blechy štípou celou noc.“

Ovšem ti, kdo už někdy blechy měli, a to nikoliv jen v podobě imaginárního blešího cirkusu, to budou zaručeně vidět jinak. Takovým při pomyšlení na blechy rozhodně do smíchu není.
blecha

Takoví přišli k blechám nejspíše od svých chlupatých zvířecích mazlíčků. Případně také od jiných osob náležejících do kategorie označované eufemisticky jako „sociálně slabí“.

Kolik je mezi námi jenom těch, kdo si nedokážou život bez svého zvířecího miláčka vůbec představit! Kolik je v našich řadách těch, kdo takové zvíře hladí od rána do večera a nakonec si ho vezmou třeba i do postele! A to aniž by si uvědomovali možná úskalí podobného počínání.

Ne že by snad hrozilo, že pes v noci ukousne svému páníčkovi dejme tomu to, co by logicky nikdy nemohl ukousnout své paničce, ale rizika tu přesto jsou.

Psi a kočky totiž mohou přenášet až sto padesát různých nemocí, z nichž některé dokážou člověku ublížit i více než citelně. Jenom tak namátkou si zmiňme, že jsme třeba všichni poučeni a víme, že bychom se mohli infikovat od divoce žijících hlodavců, ovšem nejednou si nepřipouštíme, že když tito chutnají kočkám, můžeme to dostat i touto cestou.
drbající se kočka

Ovšem jiné problémy, jež nám naši mazlíčci mohou přinést, rozhodně nepřehlédneme. A to neznamená, že bychom měli být těmito na rozdíl od případu neduhů zákeřných nadšeni. Těžko třeba potěší, když člověk dostane blechy.

Náš pes si může třeba i jen chvilku pohrát s jemu podobným, ovšem blechami oplývajícím, kočka si může pohrát se zablešenou myší a než se nadějeme, máme tyto parazity doma. A je ouvej i nám.

Protože boj proti blechám není nikterak jednoduchý. A smířit se se soužitím s nimi nelze, není-li člověk masochista.

A tak by měl člověk raději vsadit na prevenci. Protože u blech je nejlepším řešením, když je nikdy ani nechytíme. A proto ani vy .

Pomoci mohou třeba obojky proti blechám, jež se vyrábějí pro psy i pro kočky, na tato zvířata můžeme aplikovat i různé roztoky, jež blechy odpuzují a ničí. Nikdy logicky neuškodí, když se poradíme i u odborníka o tom, jak si počínat, abychom z tažení proti blechám vyšli jako vítězové.

Protože zavrhovat kvůli blechám psy a kočky není ideální řešení. Protože se k nám takové blechy mohou dostat i jinak. Klidně i přes kohokoliv z lidí, kteří „měli to potěšení“.