Chci bydlet ve městě

Pokud zmíníme byty ve velkých městech, tak jejich ceny jsou pomalu na úrovni rodinných domů v okresních a menších městech. Jsou to doslova astronomické ceny za metr čtvereční, zvlášť pokud se jedná o nový byt.
V případě, že někdo má takový sen, že si takový byt časem koupí, nezbývá mu nic jiného, než si pořídit nejdříve nájemní byt, v případě možnosti dočasně žít s rodiči a šetřit co se dá. A našetřit si minimálně přibližně 10% z ceny, za kterou se byty v současnosti prodávají, tak z našich průměrných platů je to velmi těžké.
byt před nastěhováním

Když byt máte a chcete si ho zařídit podle svých představ, tak se k tomu dají určitě využít našetřené peníze ze stavebního spoření. Zatím se ještě každému vyplatí šetřit u vybrané stavební spořitelny, protože může získat i slevu nejenom na poplatku za uzavření smlouvy, ale určitě přivítá i roční státní podporu.
Když získáte nový nebo starší byt, máte možnost si ho upravit podle svých představ. Kreativita mladého páru, který získal konečně vytoužené společné bydlení, se tak může uplatnit naplno. V případě, že je z vás někdo šikovný kutil, tak vaše představy o pohodlném, přitom originálním bydlení, nemusí stát statisíce, tak se mohou stát brzo realitou.
Než se do svého bytu nastěhujete, měli byste vědět, jak to je s vytápěním vašeho bydlení. Jestli váš dům má fasádu se zateplením, nebo se teprve bude v budoucnu dům zateplovat, o tom byste měli být informovaní. V tom druhém případě, kdy vaše bytovka není ještě zateplená, tak než to bude, pořiďte si například vhodné klimatizační zařízení, které vám v zimě byt zateplí, a naopak v létě budete mít díky tomuto zařízení příjemný chládek. Pak je tu i možnost si pořídit třeba elektrický krb nebo krb na bio-alkohol. Samozřejmě bude záležet, jak byt bude velký a které místnosti budete chtít mít více zateplené.
nové sídliště s byty
Ve starších bytech ohledně zateplení jsou důležitá okna. Pokud budou stará, přes které nejvíce uniká teplo, tak je potřeba je vyměnit.