Assassins Creed: Odyssey

Historicky první díl Assassins Creed byl vydán už v roce 2007 a v roce 2018 vyšel prozatím poslední titul a to právě Assassins Creed: Odyssey. Jedná se opět o akční a historickou adventuru, v pořádí již jedenáctou a nezněmil se ani vydavatel, kterým stále zůstává starý, známý Ubisoft. Tento díl se objevil na trhu začátkem října roku 2018 a byl poskytnut pouze pro následující platformy: Microsoft Windows, Playstation 4 a Xbox One. Celá herní linie se odehrává v období antiky v Řecku během peloponéských válek. Jak je již známo, tak je Řecko místo legend a různých mýtů. Ve hře tak budete mít možnost setkat se s nejslavnějšími osobnostmi antického Řecka nebo se stát legendárním řeckým hrdinou, na kterého se bude ještě dlouho vzpomínat.

socha řeckého vojáka

Po spuštění hry budete mít na výběr hrát ze dvou možných postav. Na výběr budete mít buď Kassandru nebo Alexiose. Každá z této postavy má jiný charakter a jiné dovednosti a tak ke každé herní události bude přistupovat trochu jinak. Oba hlavní hrdinové pocházejí ze Sparty. Jak celé hra skončí je pouze na Vás, jelikož během hry svými rozhodnutími a odpověďmi ovlivníte celkový průběh a hra tedy může mít několik možných konců. Po vcítení do jednoho z hlavních hrdinů, který byl odzounen na smrt svou vlastní rodinou se vydáte na cestu plnou dobrodružství a nebezpečí. Objevovat budete krásy moře i pevniny. Budete tak mít možnost stát se skutečným řeckým hrdinou. Grafické zpracování hry Vás doslova vtáhne do příběhu. Byl kladen velký důraz pro detail a při epických bitvách budete moct předvést své válečné umění a poznat tak velké střety Sparty a Atén.
Řecko – obec

Pokud si rádi potrpíte na silný příběh, úžasnou hratelnost a grafické zpracování, tak můžeme hru Assassins Creed: Odyssey jednoznačně doporučit a rozhodně stojí za vyzkoušení. Teď už ale nastává ta správná chvíle stát se pravým řeckým bojovníkem!