Zip sáčky běžně využívá logistika i domácnosti

Vynález polyetylenu přinesl doslova převrat v obalových materiálech a ve výrobě mnoha produktů pro nejrůznější obory lidské činnosti.

Kde se uplatní tento univerzální pomocník

Jednou z typických vlastností polyetylenových zip sáčků je jejich univerzalita. Můžete je využít na sto různých způsobů, v domácnosti, na pracovišti, v dopravních prostředcích, při pobytu v přírodě, při odesílání zásilek atd.

skladování luštěnin

Mají jednoduchý systém uzavírání – manipulace s nimi je velmi snadná, nepotřebujete žádný zámek, pojistku, patentku, závlačku a jiné spojovací součástky, nemají žádné víčko, které byste mohli ztratit, zkrátka se tímto způsobem naplní přísloví: „V jednoduchosti spočívá krása“.

Pojmou miniaturní drobnosti i těžší obsah > – dle tloušťky materiálu a velikosti obalu jsou využitelné pro nejrůznější hmotnostní kategorie. Od kancelářských sponek, knoflíků, puzzle, drobných hraček, až po krmiva pro zvířata nebo sypké či tekuté stavební hmoty. Zip sáčky mohou být doslova miniaturní, či zaujímat velikost obřích pytlů o nosnosti přes 20 kg.

Neškodí zdraví – ukládání potravin je asi ten nejvýraznější segment jejich využití. Jejich naprostá zdravotní nezávadnost dovoluje nasadit je ve zdravotnictví včetně výkonných pracovišť s přísnými hygienickými předpisy. Vás ovšem bude asi nejvíce zajímat, že se dají vkládat do mrazáku, a že bezpečně chrání obsah před vnějšími vlivy (zápachem, vlhkostí, prachem a toxickými zplodinami z ovzduší).

lískové ořechy

Jsou praktické – máte-li je při ruce k využití v domácnosti, nezaberou příliš mnoho místa a téměř nic neváží. Kopírují tvar uložených předmětů, takže jsou dobře skladné, s využitím maxima úložného prostoru. Tím se liší od všech krabic a dóz, které musíte přizpůsobit okolnostem a skladovacím možnostem. Jsou perfektní i pro majitele e-shopů při přepravě a při skladování zboží, které je takto ochráněno před navlhnutím a prachem.