Rubriky
Nakupování

Zánět dásní jako nepříjemnost a zdravotní problém

Zážitek, ke kterému rozhodně nechcete přijít, má v medicíně jméno zánět dásní. Bohužel je docela častý a potýká se s ním mnoho lidí. Obecně platí, že pokud je dáseň zdravá, je zdravý i samotný zub. Jestli vás však postihl, máte několik možností k tomu, jak se ho zbavit a příště se mu už snadno vyhnout.
zdravé zuby

Co na něho pomáhá?

Vaše kroky by z hlediska vašeho problému, který není dobré podceňovat, měly zamířit do lékárny. Zde seženete řadu přípravků, které vám můžou pomoci nejen zmírnit potíže, ale v některých případech i vyléčit. Záleží však hodně na tom, do jaké míry máte zánět rozsáhlý a jak moc jste ochotní s ním bojovat a léčit ho.
Co vám může být nápomocné?
•       Ústní voda– nemyslíme však obyčejnou, kterou seženete v různých drogeriích, ale speciální vodu, která má protizánětlivé účinky.
•       Zubní pasta– určená přímo na potíže se zánětem dásní. Tu lepší a samozřejmě účinnější, hledejte převážně v lékárně.
•       Gely na postižená místa– ty jsou určené především pro malý zánět, který se týká jen částí dásně, která je zarudlá a bolestivá.
•       Výplachy z čaje– vhodnými čaji jsou heřmánek nebo šalvěj. Můžete zkusit vyplachovat vaši ústní dutinu i přírodní formou, pokud to však nepomůže, musíte sáhnout po výše uvedených.
oprava zubů

Hygiena v ústech je prvořadá

Především ta vaše – domácí, kdy se díky pravidelnému čištění zubů, postaráte i o vaše dásně. Nestačí však používat pouze pastu a kartáček, ale je nevyhnutelné zaměřit se na mezizubní prostory, které jsou na kazivost a zbytky jídla nejvíce náchylné. Zpravidla je pro potřebu zdravých dásní dobré navštěvovat i dentální hygienu, která je nápomocná nejen co se týče zdraví vaší ústní dutiny, ale i samotného vzhledu vašich zubů.
Rizikovou skupinou lidí, kterých může zánět dásní postihnout i přes veškeré rady a typy, jak s ním bojovat – jsou kuřáci, kteří se díky nikotinu musí poprat s myšlenkou, že jim dost možná nepomůže nic jiného, než s kouřením skončit.