Užijte si léto naplno! Co podniknout, když zrovna nejdete nikam na dovolenou?

Nechce se vám v létě utrácet za drahou dovolenou, nebo si nemůžete dovolit pobývat týdny v luxusních přímořských letoviscích? Léto je v plném proudu a na vás čeká tolik skvělých aktivit, že si nebudete moci vybrat. Stačí se jen rozhlédnout po okolí, zjistit, které jsou pro vás nejlépe dostupné a vydat se za zábavou.

rockový koncert

·         Hudební festivaly

Ať už posloucháte pop a rádiové interprety nebo jste více vyhranění, v Čechách si jistojistě vyberete, kam za skvělou hudbou. Je zde mnoho hudebních festivalů, které nabízejí různé typy kulturních zážitků. Ať už vás lákají menší a skromnější, nebo máte raději velká prostranství.

·         Letní kino

Máte-li ve vašem městě možnost navštěvovat letní kino, jste šťastní lidé. V létě, zejména po horkých dnech, je cesta do letního kina to nejlepší, co můžete udělat. Nezapomeňte si však polštář na sezení, deku na zahřátí a něco dobrého k snědku nebo k pití.

·         Čundr

Nevíte-li coby, vydejte se na čundr. Není nic zábavnějšího než strávit několik dnů mimo civilizaci, ve stanu, obklopeni přírodou a odkázaní sami na sebe. Navíc je to velice levná varianta trávení dovolené. To, že nebudete jíst v luxusních restauracích však neznamená, že budete ochuzeni o zážitky, ba naopak, pobyt v přírodě vám mnohé ukáže a hodně vás naučí.

·         Grilovačky

V létě je specifický způsob stravování především zaměřen na grily. Ať už máte balkon, terasu, zahradu nebo chatu, rozžhavte gril nebo kámen a připravte sobě i své rodině nebo přátelům chutnou večeři. Tento způsob úpravy potravin nenahradíte ani sebelepší pánvičkou.
pouštění balonků

·         Cyklovýlety

Léto je také ideálním obdobím k provětrání vašeho kola. Je to skvělý způsob přepravy ve městech, na vesnicích i v přírodě kolem řek. Ideálně samozřejmě po stezkách.

·         Kolečkové brusle

Jste-li znudění z kola, obujte kolečkové brusle. Sice pojedete trochu pomaleji a k jízdě potřebujete skvělý terén, nicméně užijete si možná i daleko více zábavy a zaposilujete stehenní svaly.