Nadčasové plechové skříně

Každý, kdo vyšel alespoň základní školu ví, jak vypadají plechové skříně. Jedná se robustně vypadající nábytek, k jehož poškození je nutné vyvinout už poměrně hodně síly. I proto se běžně tento druh skříní používá právě ve školách, respektive na mnoha pracovištích, kde se předpokládá, že s nimi nebude zacházeno v rukavičkách. Tento druh skříní však nedisponuje odolností pouze proti mechanickému poškození, ale také proti vodě a v neposlední řadě i zubu času. Na místech, kde standardní dřevěné skříně po několika letech chřadnou, tam se plechovým typům daří více než dobře.

kanceláře

Bezpečnost

Ještě jednu skvělou vlastnost mají plechové skříně, a tou je zabezpečení. Do dřevěné skříňky se dokáže vloupat v podstatě každý, kdo dokáže vyvinout alespoň trochu síly, ale vylomit dveře od skříně z kovu už taková sranda není. Samozřejmě, že záleží na typu. Existují modely, které jsou na tom z hlediska zabezpečení lépe než jiné, ale obecně se dá říci, že plechové skříně mají dostatečné množství bezpečnostních prvků na to, aby se do nich nedalo jednoduše vloupat.

archiv

Design

Už jsou dávno pryč doby, kdy byly plechové skříně pouze nevzhlednými kusy kovu. V současnosti je možné si vybrat z celé plejády zajímavých modelů, které mají co nabídnout i po designové stránce. Je jasné, že se nikdy nebude jednat o typ nábytku, který by si lidé pořizovali primárně kvůli vzhledu, ale to nikdy ani nebyl účel. Krom tvaru je možné si vybrat i plechové skříně v mnoha barvách a odstínech. Můžete si tak bez problémů objednat červenou, žlutou, modrou nebo třeba fialovou skříň. Různé barvy nemají fungovat jenom jako příjemné estetické zpestření, ale rovněž i jako identifikace. Pokud je vedle sebe naskládáno do řady třeba dvacet skříněk, jejich majitelé si ty své díky barvě snáze poznají. To je důležité hlavně na pracovištích, potažmo ve školách a družinách, kde takovýchto řad může být rovnou několik .