Dětské autosedačky

Cestování v automobilu vyžaduje především bezpečnost, proto je každé auto vybaveno standardními bezpečnostními pásy. Ty jsou však vhodné pro dospělé. Jestliže cestujete s dětmi, měli byste pro ně pořídit vhodnou autosedačku. Jedině tak budete mít jistotu, že jsou vaše děti převáženy v bezpečí i pohodlí. A o to nám jde především, že?
miminko v autosedačce
Podle statistik bylo loni zaznamenáno přes tři tisíce úrazů dětí způsobených dopravní nehodou. To je docela vysoké číslo. Aby mezi nimi nebylo právě vaše dítko, měli byste ho chránit používáním dětské autosedačky. Její používání je povinné, a to z důvodu ochrany před následky právě případné autonehody. Jenže jakou autosedačku vybrat, aby byla ta správná a vaše dítě chránila na 100%? Na výběr jich je totiž velká spousta modelů, a to nejen autosedaček, ale také různých dětských nosítek a dalších užitečných pomocníků. Co byste tedy při jejich výběru měli zohlednit?
Dětskou sedačku musejí využívat děti od narození do 12 let. Proto především zohledněte věkovou skupinu a zároveň velikost dítěte. Je totiž vždy důležité, aby hlava dítěte ze sedačky nevyčnívala. Dítě by se k tomu ještě v sedačce mělo cítit pohodlně, proto by materiály, ze kterých je sedačka vyrobena, měly být příjemné. Berte také v úvahu, aby právě vámi vybraná sedačka šla do interiéru vašeho automobilu vůbec upevnit.
otevřené auto
VĚK 0 AŽ 12 MĚSÍCŮ, 0 – 13 KILOGRAMŮ
Kojence byste vždy měli převážet v poloze proti směru jízdy, nejlépe na zadním sedadle. Kdybyste chtěli mít dítě vpředu, neměl by být aktivní airbag. K jejich přepravě jsou nejvhodnější skořepiny, ve kterých je dítě převáženo v pololeže.
VĚK CCA 1 – 4 ROKY, 9 – 18 KILOGRAMŮ
V tomto věku děti již sedí, proto musejí být připevněny v autosedačce upraveným popruhovým systémem. Tyto popruhy jsou pohodlné a nabízejí více klidových poloh, proto jsou velmi oblíbené.
VĚK CCA 4 – 6 LET, 15 – 25 KILOGRAMŮ
Když vám dítko o něco povyroste, nejvhodnější pro něj bude tříbodový pásový systém, kde průběh popruhu lze individuálně přizpůsobit velikosti postavě dítěte.
VĚK CCA 6 – 12 LET, 22 – 36 KILOGRAMŮ
Do 150 centimetrů a 12let dítěte, je nutné používat autosedačku. Už ale postačí podsedák. Je však důležité dbát na to, aby bezpečnostní pásy vedly ve správné pozici, jinak by v případě nárazu hrozil úraz v oblasti pánve či klíční kosti.