Brigádní pracovní poměr

Brigáda je velmi oblíbený druh pracovního poměru, protože v ní nestavíme tolik času. Při práci na DPP máme navíc řadu výhod a to i finančních.

Brigádní pracovní poměr

Hezký přivýdělek

V drtivé většině případů není brigáda něco, co by nás mělo kompletně uživit, ovšem můžeme si v ní vydělat hezké peníze. Jde o to, že při práci na zkrácený úvazek strávíme v zaměstnání mnohem méně času, takže nás tolik nezatěžuje. Hodinová mzda nebude tak vysoká jak u normálního pracovního poměru, ale to se dá u brigády očekávat. Brigáda je rozhodně výhodná pro studenty, jenž si můžou vydělávat o prázdninách či klidně během studia, protože směny jim vůbec nemusí narušovat školu a vše tak zvládnou dohromady.

práce s dokumenty

V mládí se rozhodně hodí mít vlastní peníze, protože díky nim si můžeme pořídit hromadu věcí. Jak si takový úvazek najít? Mnoho lidí jej získá díky tomu, že se poptají známých, protože mnoho firem hledá brigádníky. Další možností je internet, kdy je spousta webů nabízejících práci. Můžeme si tu prohlížet různé nabídky a následně se s danou firmou spojit a na všem se domluvit, přičemž ve finále můžeme danou práci získat.

Dohoda o provedení práce

Tento typ úvazku má jistá omezení, co se týče počtu odpracovaných hodin, který je stanoven na 300 hodin za rok, ovšem na druhou stranu má také řadu výhod. Při zahájení pracovních poměru musí být podepsaná smlouva, kterou si dobře přečtěte. Hlavní výhodou je fakt, že v řadě případů s příjmem pod 10 000 Kč měsíčně nemusíme platit sociální a zdravotní pojištění, což je opravdu dost vysoká částka, které budeme při tomto menším příjmu ušetřeni.

výplata v peněžence

Bez prohlášení k dani se platí 15% srážková daň. Mnohem lepší je mít prohlášení, jenž můžeme napsat u jednoho zaměstnavatel, protože potom je tu zálohová daň, kdy navíc mužem uplatňovat slevy na dani. Ve finále nám to může vyjít tak, že se nám odvedená daň vrátí, což společně bez nutnosti platit sociální a zdravotní pojištění znamená, že hrubá mzda se nám bude rovnat čisté mzdě DPP. To je rozhodně zásadní výhoda práce na DPP, proto je u brigád velmi oblíbená.