Rubriky
Nakupování

ASHWAGANDHA k vaší duševní rovnováze

Rostlina, která u nás dostala poněkud obyčejnější název Withanie snodárná patří k cévnatým rostlinám a daří se ji v tropickém a subtropickém pásmu. V Indii, se jako původní rostlina využívá v tradičním indickém lékařství už tisíce let. U nás se do povědomí dostala jako součást alternativního způsobu léčby lidského organismu zvaného Ájurvéda (vědění o životě).

Rostlina je nenáročná na půdu a vláhu a v přírodě se jí daří všude tam, kde je teplo a dostatek světla. Setkat se s ní můžeme i u nás, kde se pěstuje jako okrasná rostlina v květináčích a může být od jara do podzimu venku na chráněném místě a zbytek roku doma za oknem.

V přírodě se dorůstá až 200 cm, v nádobě zůstává podstatně menší. Vypěstovat si ji můžete i z drobných semínek.

Pro léčebné účely se využívá kořen rostliny, který se suší a následně se z něj připravuje čaj, nebo se jemný prášek přidává do ovocných nápojů či mléka. Pro praktické použití se z něj dělají i tobolky.

ča

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv formu použití Ashwagandha https://www.nakliceno.cz/ashwagandha/, nahořklá bylina vašemu organismu prospěje v mnoha směrech. Tím nejzajímavějším účinkem je bezesporu její schopnost napomáhat při sexuálních poruchách, frigiditě a neplodnosti, a dokonce pozitivně ovlivňuje chuť na sex. Proto je označována jako přírodní afrodiziakum. Kořen rostliny má také vliv na správnou činnost mozku a na soustředění a uchovávání informací. Pomáhá imunitnímu systému a snižuje opotřebení těla. Potlačuje v organismu zánětlivé procesy a je také přírodním antivirotikem.

ashaw

Kromě obsahu potřebných vitamínů a minerálů se užíváním této rostliny organismus lépe vyrovnává s každodenním stresem, snadněji se dokáže uvolnit a odpočívat. Přípravky z byliny navodí pocit duševní rovnováhy. A to v dnešním každodenním uspěchaném světě není zrovna málo.

Kořen rostliny se zpracovává v BIO kvalitě a díky šetrnému zpracování je oblíbený i u stoupenců raw stravy.